Opláštovanie

Opláštenie hal a objektov

Opláštenie hál a objektov je uskutočňované pozinkovaným trapézovým plechom (obojstranne vrstvený plastom) alebo pomocou izolačných sendvičových panelov Upevnenie plášťa je na konštrukcii uskutočnené samovrtnými skrutkami TEX s podložkami z EPDM. Lemovanie všetkých stykov vodorovných a zvislých konštrukcií je uskutočňované ohybnými dielmi z rovného vrstveného plechu.

Farebné prevedenie panelov - opláštenia

a povrchová úprava je v odtieňoch farebnej palety RAL. Štandartne je dodávané farebné prevedenie šedobielej steny RAL9002. 

Opláštenie so zateplením

Zateplenie sa uskutočňuje pomocou izolačných sendvičových panelov a je vhodné pre objekty, kde je požiadavka na udržanie vnútornej teploty či už v zimných alebo letných mesiacoch.

 

Opláštenie bez zateplenia

Pre steny je štandartne používaný fasádný plech TR 35/207. Pre strechu sa používa plech TR 45/333. Nezateplené objekty sú vhodné tam, kde nie je nutná požiadavka na udržanie vnútornej teploty. Využitie sa ponúka napríklad v nezateplených skladoch. Vetranie nezateplených objektov je riešené komínovitým efektom prúdenia vzduchu pozdĺž stien. Objekt vetrá profilom vlny plechu v stenách a v streche. Trapézové plechy používame od výrobcov SATJAM, ROVA a BUDMAT.